DZIECI MARYI

Wspólnota Dzieci Maryi w parafii św. Floriana w Orzepowicach powstała z inicjatywy siostry zakonnej ze zgromadzenia Boromeuszek w 1981r. Siostra Emiliana posługiwała w parafii Matki Boskiej Bolesnej, a do naszej parafii przyjeżdżała wówczas uczyć religii. Obecnie Wspólnota Dzieci Maryi liczy 20 osób. Do grupy Dzieci Maryi mogą należeć zarówno dziewczynki jak i chłopcy, liczą się dobre chęci.

Nasze spotkania są bardzo interesujące i pouczające:
– pracujemy w grupach,
– pogłębiamy naszą wiedzę bibilijną i liturgiczną,
– rysujemy,
– bawimy się,
– umacniamy naszą więź z Maryją i Panem Jezusem,
– jeździmy na rekolekcje,
– uczestniczymy w Diecezjalnych Dniach Wspólnoty,
I to nie wszystko!

Swoje święto patronalne obchodzimy 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia odmawiamy swoje przyrzeczenie Matce Bożej i przyjmujemy kolejne stopnie medalików.

Stopnie medalików:
1 – Różowy
2 – Żółty
3 – Czerwony
4 – Zielony
5 – Niebieski
6 – Biały (animator)

Podczas różnych uroczystości parafialnych, a także w takich miesiącach takich jak: październik i maj, reprezentujemy naszą wspólnotę pocztem sztandarowym.

Dzieci Maryi zapraszają na spotkania w soboty od 9.00 do 10.00