OGŁOSZENIA - IV Niedziela Wielkanocna 21.04 - 28.04.2024 r.

Kolekta, ofiara – na remont katedry.

1. W czwartek przypada Święto Św. Marka Ewangelisty. Rano po Mszy Św. nabożeństwo połączone z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.
  2. W sobotę, 27 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, pod hasłem: „Gdzie iść”. Serdecznie zapraszamy młodzież męską od 15 roku życia. Szczegółowe informacje na seminaryjnym profilu powołaniowy „Jeremiasz”: www.facebook.com/jeremiaszwssd.
  3. Rozpoczęły się zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Rekrutacja trwa do 31 sierpnia. Diecezjan prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie seminarium.
  4. Za tydzień w niedzielę Ks. Andrzej będzie świętował zacną 45 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Zapraszam parafian do udziału w Eucharystii dziękczynnej sprawowanej w Jego intencji o godz. 11.30.
  5. Kolekta, ofiara za tydzień – na bieżące utrzymanie naszej parafii.

ZAPOWIEDZI

1. Tegoroczna procesja Bożego Ciała Przejdzie następującą trasą: Dzikiej Róży, Storczyków, Piwonii, Tulipanów, Długa. Zakończenie procesji i Msza Św. ok. 11.30 w kościele.
  2. Parafialna Pielgrzymka do bieszczadzkich sanktuariów odbędzie się 20-22 maja. Zapisy w kancelarii parafialnej. Kwota wymagana przy zapisie 500 zł. Szczegółowe informacje w gablocie, na parafialnej stronie internetowej oraz w formie ulotek dostępnych z tyłu kościoła.
  3. Ks. Marek Noras – proboszcz Parafii MB Bolesnej zachęca do wzięcia udziału w pielgrzymce Szlakami Świętychdo Włoch w dniach 29 lipca do 6 sierpnia. Szczegóły w gablocie w przedsionku kościoła.
  4. V Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin oraz chętnych do Matki Bożej z Lourdes odbędzie się w dniach 7-12 września br. Szczegóły w gablocie i na parafialnej stronie internetowej.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE

Obecnie trwa dwunasta edycja budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika. Na przedsięwzięcia zgłaszane do budżetu obywatelskiego na 2025 r zaplanowano 5 milionów 850 tysięcy złotych. Zachęca się mieszkańców Rybnika do zgłaszania swoich pomysłów. Nabór wniosków trwa od 1 maja do 17 czerwca. Szczegółowe informacje dotyczące budżetu obywatelskiego dostępne są na stronie miasta.

OGŁOSZENIA - III Niedziela Wielkanocna 14.04 - 21.04.2024 r.

Kolekta, ofiara – tzw. specjalna cele inwestycyjne naszej parafii.

1. Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam do lektury Pisma Świętego.
  2. W środę od 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a w piątek o 7:30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas – za zorganizowanie w sobotę Wielkanocnego śniadania dla naszych seniorów.
  4. Zachęcam jak zawsze do lektury Gościa Niedzielnego. Ministranci przed kościołem oferują najnowszy numer naszej parafialnej gazetki FLORIAN.
  5. Kolekta, ofiara za tydzień – na remont krypty katedry.

ZAPOWIEDZI

1. Parafialna Pielgrzymka do bieszczadzkich sanktuariów odbędzie się 20-22 maja. Zapisy w kancelarii parafialnej. Kwota wymagana przy zapisie 500 zł. Szczegółowe informacje w gablocie, na parafialnej stronie internetowej oraz w formie ulotek dostępnych z tyłu kościoła.
  2. Ks. Marek Noras – proboszcz Parafii MB Bolesnej zachęca do wzięcia udziału w pielgrzymce Szlakami Świętych do Włoch w dniach 29 lipca do 6 sierpnia. Szczegóły w gablocie w przedsionku kościoła.
  3. V Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin oraz chętnych do Matki Bożej z Lourdes odbędzie się w dniach 7-12 września br. Szczegóły w gablocie i na parafialnej stronie internetowej.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE

Siostry Urszulanki z Rybnika zapraszają do swojej szkoły na Dni Otwarte. Swoje zaproszenie kierują zwłaszcza dla absolwentów klas 8-ych szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje zawarte na plakacie umieszczonym w gablocie.