KATOLICKIE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Rybnik – Orzepowice

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w naszej parafii powstało 16 września 2016 roku z inicjatywy naszego Proboszcza ks. Krzysztofa Brachmańskiego. KSM zrzesza młodych ludzi od 14 do 30 roku życia, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystywać swoją młodość. Obecnie liczy około 25 osób. Stowarzyszenie tworzy w Polsce jedną wielką rodzinę, rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

KSM pokazuje jego członkom jak piękny jest Bóg, jak nawiązać z Nim relację i jak funkcjonować w Jego Kościele. Stowarzyszenie kształtuje postawę Polaka patrioty, wychowuje do służby oraz apostolstwa. Daje narzędzia do tego, jak w życiu być skutecznym, zaradnym, a problem przekuwać w szanse.

Oddział to przestrzeń odkrywania życiowego powołania. Rozmowy, relacje, akcje i modlitwa to niezbędne elementy do prawidłowego, osobistego rozwoju. Budowanie wspólnoty angażuje całego człowieka, przez co bardzo go rozwija i umacnia.

Stowarzyszenie tworzą ludzie z różną historią życia. Niektórzy do Oddziału trafili „z przypadku”, inni świadomie wybierają tę drogę powołania. Najważniejsze jest to, że ludzie tworzący wspólnotę, od życia chcą czegoś więcej i chcą życie przeżyć szczęśliwie z Jezusem.

A więc, jeśli jesteś GOTÓW służyć czynnie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie to zachęcamy do wstąpienia do naszego Stowarzyszenia.

Nasze spotkania odbywają się w każdy piątek, zaczynając Mszą Świętą o 18.00 w której aktywnie uczestniczymy, a tuż po niej spotykamy się w klubie KSM-owicza czyli w salce pod probostwem, którą samodzielnie wyremontowaliśmy.

Kierownictwo KSM Orzepowice:
Prezes:

Zastępca prezesa:
Skarbnik:
Sekretarz:
Zastępca sekretarza:

Jako oddział organizujemy następujące wydarzenia:

• Akcja „Pieluszka dla maluszka”

• „Święty Mikołaj”

• Kiermasz Wielkanocny i Bożonarodzeniowy

• Wyjazdy integracyjne np. w góry

• Treningi siatkówki i piłki nożnej